Žádné složitosti

Třešně

20. května 2018 v 12:20 | Hvězdice
Třešně zbožňuji. Jejich vůni, chuť, křupnutí, když se zakousnu a šťávu, co z nich pak teče.
A protože je tento rok opravdu teplé jaro, jsou oblasti, kde už rané třešně dozrály. Od příbuzných jsem o tom měla zprávy z první ruky. Kdy zrát začaly, kdy byly akorát a jak už pomalu končí. Zrovna minulý víkend prý byly poslední. Jenže to jsem přijet nemohla. Doufala jsem, že je ještě stihnu při této víkendové návštěvě. Alespoň trošičku, na ochutnání, by jich na mě snad mohlo počkat. Co by jim to udělalo, kdyby jich pár (nejlépe pár kilo) dozrálo později?
Ale nepočkaly na mě. Přijela jsem a třešeň ani jedna. Košík prázdný, strom opadaný, nikde nic, po třešních ani památky. No, co se dá dělat. Jsem už velká holka, vím, že nemá smysl kvůli tomu plakat ani se vztekat. Jen doufat, že budou snad další později.
V sobotu večer jsem byla vyzvána, abych se šla na něco podívat. Netušila jsem, o co jde. Co se tak mohlo stát?
Aha, slyším, že přijel strejda, tak to asi přivezl něco ukázat. Už víte co? A nebylo to na dívání, bylo to na jídlo! Uprostřed kuchyně stál obrovský koš - plný třešní.
Má zahradu v o něco chladnější oblasti a třešně tam dozrály přesně o týden později. Takže si užívám opravdické třešňové hody. Nikdo nechápe, že ještě žiju a že mi z nich nic není. Já zase nechápu, proč by mělo? A i kdyby, je mi to stejně jedno.
Bylo to od strýce tak milé, že nám je natrhal a přivezl. Vím, co to dá práce a jak to trvá dlouho, natrhat celý koš. Přece je nenechám zkazit:)

Hvězdice na ostrově

18. května 2018 v 11:52 | Hvězdice
Asi není důvod o sobě psát, protože se zrovna nacházím na neznámém a navíc ještě zatím úplně pustém ostrově. Ale dobré vychování mi říká, že pár slov na úvod by neškodilo.
Na tento ostrov jsem se vydala, protože momentálně potřebuji být sama. Nic neřešit, na nic neodpovídat. Jen si v klidu přemýšlet.
Časem sem možná pozvu nějaké přátele, přidám rubriky a ostrov ožije. A nebo také ne. Budu střežit svůj klid a nikoho sem nepustím. A dost možná, že opuštěná sama v písku zahynu, pokud mě někdo nevhodí včas zpět do moře.
To všechno se teprve uvidí...
 
 

Reklama